ODKRYJ NIEZWYKŁĄ

Costa Tropical

Dziesiątki plaż i małych zatoczek z krystalicznie czystą wodą. 320 słonecznych dni w roku i średnia roczna temperatura 20 stopni. Takie są referencje Costa Tropical. Do tego 73 km linii brzegowej prowincji Granada.

Nazwa „Tropical” nie jest przypadkowa. Doskonały klimat o każdej porze roku, sprawił że już od dwóch wieków jest to jedyne miejsce w Europie, w którym uprawiane są owoce tropikalne, takie jak mango, jabłko kremowe czy awokado. Nazwy, które przywołują egzotyczne smaki i miejsca, a które są jednocześnie typowe dla jednego z najbardziej uprzywilejowanych zakątków Andaluzji – wybrzeża Costa Tropical.

Najważniejsze miejscowości tropikalnego wybrzeże to Almuñécar, Motril i Salobreña.

źródło: www.turgranada.es

Almuñécar założone przez Fenicjan na tysiąc lat przed Chrystusem jako Sexi, jest miejscem o bogatej historii, w którym zachowały się pozostałości rzymskiej wytwórni soli, fragmenty akweduktu i arabski zamek. Jest to centrum turystyczne, które organizuje latem wspaniały festiwal jazzowy.

źródło: www.turgranada.es

Motril jest największym po Granadzie miastem prowincji i portem śródziemnomorskim.  Wśród jego zabytków możemy wymienić kościół Iglesia Mayor de la Encarnación i Sanktuarium Nuestra Señora de la Cabeza, zbudowane na fundamentach pałacu letniego królowej Aixy, matki władcy królestwa Granady Boabdila, ostatniego monarchy dynastii Nasrid. To tutaj powstanie nowoczesny resort turystyczny z portem jachtowym.

źródło: www.turgranada.es

Salobreña przypomina górę przysypaną wielkimi kostkami cukru. Małe białe i sześcienne domy wirują nad brzegiem morza wokół wzgórza zwieńczonego monumentalnym arabskim zamkiem. Ze szczytu można podziwiać pyszne panoramiczne widoki na Sierra Nevada, plaże Morza Śródziemnego i żyzną równinę.

źródło: www.turgranada.es

Piękne plaże oraz małe i ciche zatoczki gdzie można wypoczywać w otoczeniu bujnej przyrody ciesząc się urokami Morza Śródziemnego. Costa Tropical to również raj dla amatorów sportu. Kite surfing, Wind surfing, nurkowanie  w głębi u stóp klifów Cerro Gordo oraz mariny: Marina del Este (Almuñécar) i Club Náutico de Motril.

źródło: www.turgranada.es

Dopełnieniem tego wszystkiego jest wspaniała kuchnia oparta na rybach, owocach morza i owocach tropikalnych. Można tu również skosztować wytwarzanego w Motril rumu trzcinowego.

Skontaktuj się z nami

Prześlij wiadomość a z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i  przekażemy więcej informacji dotyczących realizowanych przez nas projektów.

Biuro sprzedaży

Yardina Inversiones SL
c/Jupiter 28
18193 Monachil (Granada)


tel. pl: +48 510 197 100
tel. es: +34 699 239 403
E-mail: info@yardina.com

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Biuro sprzedaży

Yardina Inversiones SL
c/Jupiter 28
18193 Monachil (Granada)

tel. pl: +48 510 197 100
tel. es: +34 699 239 403
E-mail: info@yardina.com

© 2021 Yardina Inversiones SL