MAGICZNE MIEJSCE

Granada

Wpisana na listę na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Granada zachwyca swoim pięknem i orientalnym klimatem. Najlepiej oddaje to ciągle aktualne powiedzenie

„Jeśli zobaczysz ślepego żebraka na ulicach Granady, daj mu dwa razy więcej niż prosi, aby wynagrodzić mu, że nie może zobaczyć piękna miasta, w którym się znajduje”.

Położone u stóp masywu górskiego Sierra Nevada miasto było stolicą ostatniego na półwyspie Iberyjskim królestwa Maurów. Jego upadek w 1492 roku oznaczał nie tylko koniec ich panowania, ale również koniec pewnej epoki w historii miasta. Epoki, która trwając blisko 800 lat pozostawiła po sobie liczne wspaniałe ślady. Są one nie tylko świadectwem potęgi panujących tu Maurów, ale stanowią o wyjątkowości miasta i jego niepowtarzalnej urodzie.

Granada

Jest stolicą prowincji i jednym z najważniejszych miast Andaluzji. Można do niej dotrzeć autostradami, pociągiem lub samolotem. Lotnisko znajduje się zaledwie 20 km od osiedla Jupiter Park. Autostrada A-92 łączy Granadę z Sewillą w dwie i pół godziny, z Malagą w półtorej godziny, co czyni to miasto doskonałą bazą wypadową podczas zwiedzania Andaluzji. Miasto ma również połączenie kolei wysokich prędkości (AVE) z Madrytem i Sevillą. Z dworca odjeżdżają autobusy do dowolnego miejsca na terytorium całej Hiszpanii.

źródło: www.turgranada.es

Alhambra

Najważniejszy zabytek Granady. Majestatycznie górujący nad miastem warowny zespół pałacowy zbudowany w XIII w. przez Nasrydów i rozbudowany w XIV wieku. Przez wieki służył jako twierdza mauretańskich kalifów. Alhambra to jedna z najważniejszych budowli średniowiecza i najwspanialszy przykład sztuki i architektury Islamu  w Europie. Jest również rozpoznawalnym na całym Świecie symbolem miasta.

źródło: www.turgranada.es

Albaicin

Na przeciw Alhambry, na rozległym wzgórzu, znajduje się dawna arabska dzielnica. Wąski i fascynujący labirynt ulic oraz białe domy z wewnętrznymi ogrodami zwanymi Cármenes. Z licznych punktów widokowych (miradores) można podziwiać kompleks pałacowy ze szczytami Sierra Nevada w tle i całą Granadę. Dziś Albaicin urzeka swoją wyjątkową atmosferą. Prowadzone przez marokańskich kupców małe sklepiki z rzemiosłem artystycznym, liczne kafejki, restauracje i bary tapas. Labirynt krętych uliczek, pośród których bardzo łatwo można się zgubić, dźwięk gitary flamenco, śpiew i taniec. Wszystko to sprawia że Albaicin jest ulubionym miejscem zarówno turystów jak i mieszkańców Granady.

źródło: www.turgranada.es

Sacromonte

Położona obok Albaicin, na sąsiednim wzgórzu dzielnica od setek lat zamieszkiwana jest przez Cyganów. Stąd zwana jest dzielnicą cygańską. Domy mieszkalne to w przeważającej liczbie jaskinie dostosowane do nowoczesnego stylu życia. Dzielnica ta słynie na całym świecie z wyjątkowych występów i pokazów flamenco. Często są to spektakle wystawiane w oryginalnych wnętrzach dawnych cygańskich domów. Sacromonte podobnie jak Albaicin ma swój niepowtarzalny, wyjątkowy klimat. Sam spacer wąskimi uliczkami dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń.

źródło: www.turgranada.es

Katedra

Katedra Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Granadzie została wybudowana jako symbol zwycięstwa chrześcijaństwa nad islamem. Jest uważana za pierwszą renesansową katedrę w Hiszpanii. Budowana przez 180 lat i nigdy nie wykończona według oryginalnego projektu. W trakcie budowy okazało się że grunt na którym została posadowiona zaczyna osiadać pod ciężarem olbrzymiej budowli. Zmusiło to budowniczych do zmiany wcześniej zaplanowanej wysokości budynku. Pomimo tego katedra robi olbrzymie wrażenie i jest uważana za wyjątkowy przykład połączenia gotyku, renesansu oraz baroku.

źródło: www.turgranada.es

Inne zabytki

W mieście znajduje się wiele innych zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Przykładem są liczne kościoły zbudowane pierwotnie przez Maurów jako meczety i przebudowane po zdobyciu miasta przez katolików. Budynki te tworzą niepowtarzalny styl znany jako Mudejar. Jest to przykład bogatego dziedzictwa historycznego i kulturowego jakim dysponuje Granada. Muzea, galerie sztuki i teatry sprawiają że to piękne miasto, jest pełne życia przez cały rok zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

źródło: www.turgranada.es

Ośrodek Uniwersytecki

Współcześnie Granada jest nie tylko miastem atrakcyjnym turystycznie, ale również jednym z ważniejszych ośrodków akademickich Hiszpanii. Uniwersytet, założony przez Karola V w 1531 roku, znajdujący się w centrum miasta, jest trzecim co do wielkości w całej Hiszpanii. Studiuje tutaj 70 tysięcy studentów z całego Świata.

źródło: www.turgranada.es

 Otoczenie Granady

Granada leży u podnóża gór Sierra Nevada, najwyższego pasma górskiego na Półwyspie Iberyjskim. Sierra Nevada to wspaniałe widoki z miasta oraz jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich w Hiszpanii. Niedaleko od miasta, na wybrzeżu Costa Tropical znajdują się liczne plaże. Można tam dotrzeć autostradą w 40 min. Nie należy też zapominać o położonej 30 min. od miasta dolinie Alpujarry. To ciąg dolin i wąwozów usianych około 50-cioma wioskami o wielkiej urodzie. Wielką atrakcją jest również oddalony o 20 min. od miasta Geopark z majestatycznym płaskowyżem o nazwie „Fin del Mundo” (Koniec Świata) To tam co roku odbywają się wielkie zawody balonowe.

Skontaktuj się z nami

Prześlij wiadomość a z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i  przekażemy więcej informacji dotyczących realizowanych przez nas projektów.

Biuro sprzedaży

Yardina Inversiones SL
c/Jupiter 28
18193 Monachil (Granada)


tel. pl: +48 510 197 100
tel. es: +34 699 239 403
E-mail: info@yardina.com

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Biuro sprzedaży

Yardina Inversiones SL
c/Jupiter 28
18193 Monachil (Granada)

tel. pl: +48 510 197 100
tel. es: +34 699 239 403
E-mail: info@yardina.com

© 2021 Yardina Inversiones SL