ZA TWOIM OKNEM

Park Narodowy

Osiedle Jupiter Park graniczy bezpośrednio z terenami Parku Naturalnego i Narodowego Sierra Nevada. Ta unikatowa lokalizacja stwarza właścicielom domów wyjątkową możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą w jej najbardziej spektakularnym wydaniu.

źródło: www.turgranada.es

Obszar naturalny Sierra Nevada, składający się z Parku Narodowego i Parku Naturalnego to ogromny masyw górski o powierzchni blisko 86 tys. km. Znajduje się tu najwyższy szczyt Półwyspu Iberyjskiego, Mulhacén (3479 m.) oraz 14 innych których wysokość przekracza 3 tys. mnp. Tereny parku rozciągają się od przedmieść Granady do zachodniego krańca Almerii. Ze względu na dużą różnorodność krajobrazów oraz wyjątkowe walory przyrodnicze Park Sierra Nevada został uznany przez UNESCO za Międzynarodowy Rezerwat Biosfery.

źródło: www.turgranada.es

Wyjątkowy klimat oraz znaczne zróżnicowanie wysokości pozwoliły na wytworzenie się dużej liczby unikalnych gatunków roślin, przystosowanych do trudnych warunków górskich. Podczas wędrówek po najwyższych szczytach takich jak Veleta (3392 mnp.) czy Cerro de los Machos (3327 mnp.), można trafić na fiołka Sierra Nevada lub Śnieżną Gwiazdę. Masyw obfituje również w piękne doliny pochodzenia lodowcowego, takie jak Siete Lagunas.

Na średnich wysokościach krajobraz zdominowany jest przez lasy liściaste złożone z dębów, klonów, czereśni i kasztanowców, które urozmaicane są gajami sosnowymi. Lasy te zmieniają wygląd krajobrazu w różnych porach roku. Na niższych piętrach znajdują się gaje dębowe oraz towarzyszące korytom rzek lasy liściaste.

Różnorodność roślinna i klimatyczna decyduje o ogromnym bogactwie fauny. W wysokich górach można obserwować liczne gatunki ptaków. W górze krążą jastrzębie, sokoły i kruki, a w cieniu nadrzecznego lasu, można spotkać kosa, wilgę czy zimorodka. Wyjątkowe wrażenie zawsze robią majestatyczne złote orły krążące wysoko ponad górami.

źródło: www.turgranada.es

Gęste lasy i zarośla sprzyjają występowaniu dużej liczby ssaków, takich jak dzik, lis czy borsuk. Wśród nich wyróżnia się bez wątpienia koza górska, bardzo rozpowszechniona w tych pasmach górskich. Można zobaczyć ją wędrując doliną rzeki Dílar i wąwozem Poqueira. Wspinającą się po zboczach lub stojącą na szczytach skalistych urwisk. Licznie reprezentowane są również bezkręgowce. Wiele gatunków jest unikalnych dla tych gór, w tym ponad dwadzieścia gatunków motyli i ponad trzydzieści gatunków chrząszczy.

źródło: www.turgranada.es

Dolina Alpujary

Fenicjanie, Grecy, Kartagińczycy i Rzymianie zaludniali tereny Sierra Nevada, ale bez wątpienia Arabowie pozostawili tutaj najważniejszą spuściznę. Żyje ona wciąż w architekturze i nadal funkcjonujących systemach nawadniających. Architektura miasteczek doliny Alpujarry zaskakuje i wprawia w zachwyt. Pomiędzy stojącymi wzdłuż wąskich uliczek, na zboczach gór białymi domami zatrzymał się czas. Płaskie dachy, smukłe kominy i ganki zwane tinaos sprawiają wrażenie jakby skrywały w swym cieniu pierwotnych, arabskich mieszkańców.

Los Cahorros

Liczne, zróżnicowane szlaki turystyczne zachęcają do wędrówek. Takie szlaki jak ten położony w wąwozie Los Cahorros, ciągnący się wzdłuż rzeki Monachil są wizytówką Sierra Nevada. Urozmaicony wiszącymi mostami, przejściami wzdłuż rozpadlin, jaskiń i półek skalnych przyciąga wędrowców i amatorów wspinaczki skałkowej. Miłośnicy wycieczek górskich, wędkarstwa lub turystyki pieszej znajdą tutaj odpowiednie miejsce do wypoczynku i spędzania czasu.

Skontaktuj się z nami

Prześlij wiadomość a z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i  przekażemy więcej informacji dotyczących realizowanych przez nas projektów.

Biuro sprzedaży

Yardina Inversiones SL
c/Jupiter 28
18193 Monachil (Granada)


tel. pl: +48 510 197 100
tel. es: +34 699 239 403
E-mail: info@yardina.com

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Biuro sprzedaży

Yardina Inversiones SL
c/Jupiter 28
18193 Monachil (Granada)

tel. pl: +48 510 197 100
tel. es: +34 699 239 403
E-mail: info@yardina.com

© 2021 Yardina Inversiones SL