Willa „Entre Pinos”

Ta położona w cieniu czterdziestoletnich sosen śródziemnomorskich willa to blisko 200 m2 komfortowej i ekskluzywnej powierzchni mieszkalnej. Jej wyjątkowe położenie na łagodnie opadającym w stronę parku naturalnego zboczu sprawia że z każdego pomieszczenia można kontemplować rozległe spektakularne widoki. Ułatwiają to wspaniałe panoramiczne przeszklenia, które od strony południowo-zachodniej pozwalają wnikać otoczeniu do wnętrza tej wspaniałej willi. Niezapomniane wrażenia potęguje fakt że sąsiadujące z nią sosny osłaniając swym cieniem tarasy sięgają zielonymi gałęziami niemal do wnętrza.

Bryła budynku została zaprojektowana na planie litery „Z” co przywodzi wyraźne skojarzenia z tradycyjną architekturą andaluzyjskich „cortijos”. Jednak liczne przeszklenia nadają mu jednoznacznie nowoczesny charakter. Wrażenie ponadczasowości podkreślają zastosowane tradycyjne, wysokiej jakości materiały wykończeniowe takie jak kamień, trawertyn czy tradycyjna dachówka ceramiczna.

Szczegóły

 • Willa
  Entre Pinos
 • Liczba sypialni
  4
 • Liczba łazienek
  3
 • Garaż
  1
 • Powierzchnia działki
  550  m2
 • Powierzchnia domu
  193 m2
 • Basen
  37 m2
 • Styl
  Śródziemnomorski
 • Standard energetyczny
  Passive House
 • Poziom górny

  Powierzchnia mieszkalna willi rozplanowana została na dwóch poziomach. Wyższy, dostępny bezpośrednio z ogrodu górnego to wspólna, otwarta przestrzeń składająca się z części wypoczynkowej, jadalni i kuchni. Wnętrze zgodnie z koncepcją „Living In & Out” pozostaje w doskonałej i wyjątkowej zarazem harmonii z otoczeniem. Interesującym uzupełnieniem tej części domu jest usytuowany od zachodniej strony pokój/gabinet, który dysponuje własnym panoramicznym tarasem i częścią ogrodową. Przeszklenia salonu i jadalni otwierają wnętrza willi ze wszystkich stron na przyległe tarasy, ogród, a w dalszej perspektywie na rozległe widoki. Salon w naturalny sposób przechodzi w taras, aby sięgnąć usytuowanego w ogrodzie basenu. W ten sposób willa staje się częścią ogrodu i okalającego go Parku Naturalnego Sierra Nevada.

 • Poziom dolny

  Poziom dolny willi składa się z trzech sypialni oraz dwóch łazienek. Każda z sypialni poprzez duże przeszklenia ma widok na dolny ogród i rozległe tereny parku naturalnego. Wrażenie komfortu i niezależności podkreślają indywidualne tarasy przylegające do każdej z sypialni poprzez które mieszkańcy mają dostęp do usytuowanego w górnym ogrodzie basenu. Jedna z sypialni wyposażona jest w prywatny pokój kąpielowy oraz garderobę.

 • Łazienka

  Uzupełnieniem walorów użytkowych willi są dwie ogólnodostępne łazienki, garderoba,
  poddasze, wbudowany w bryłę budynku garaż oraz tradycyjny andaluzyjski ogród z
  usytuowanym w nim indywidualnym basenem.

 • Ogród

  W ogrodzie otaczającym willę dominować będzie lokalna, śródziemnomorska roślinność. Kompozycje z drzew cytrynowych i pomarańczowych w otoczeniu cyprysów, 40-letnich sosen śródziemnomorskich uzupełnione drzewkami oliwnymi mają przywodzić skojarzenia z ogrodami Alhambry i parkami Granady.

Galeria

  Biuro sprzedaży

  Yardina Inversiones SL
  c/Jupiter 28
  18193 Monachil (Granada)

  tel. pl: +48 510 197 100
  tel. es: +34 699 239 403
  E-mail: info@yardina.com

  © 2021 Yardina Inversiones SL